Üye Ol

Ücretsiz bir soru sormak için şimdi kayıt olun!

Oturum aç

Bir soru sormak için şimdi giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

6-7 Temmuz 2019 AÖL 3. dönem soru ve cevap anahtarı

AÖL 3. dönem soru ve cevapları 6-7 Temmuz 2019 ne zaman yayımlanacak? 6-7 Temmuz  AÖL 3.dönem soruları ve cevapları bu adresimizde. 6-7 Nisan 2019 AÖL 3.dönem soruları ve cevapları indirin.

HENÜZ YAYIMLANMADI

6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek   Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi)  soru ve cevap anahtarı burada yayımlanacak.

6-7 Temmuz 2019 AÖL 3. dönem sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) sınav sonuçları için heyecan dolu bekleyiş 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek.

6-7 Temmuz 2019 AÖL 3. dönem soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınavlarda sorulan soru ve cevapların “aol.meb.gov.tr” adresinde yer alması bekleniyor. Soruların sadece adayların erişimine mi açılacağı yoksa ortak paylaşım mı yapılacağı ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Öte yandan 3. Dönem sınavında sorulan soruların ve cevaplarının bir hafta içerisinde yayımlanacağını düşünüyoruz.

AÖL’den mezun olmak için kaç kredi gereklidir?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir