Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Acemi

İnsan elinden geleni yaptıktan sonra ALLAH a havale ederse o

 • 0

İnsan elinden geleni yaptıktan sonra ALLAH a havale ederse o dua mutlaka kabul olurmu ?

3 Cevap

 1. Yani din kültürü öğretmeni değilim ama 🙂 Tedbir Kuldan, Takdir Allah’tan elbette. Aslında bir anlamda tevekkül etmek demektir. Tevekkül: “hedefe ulaşmak için gerekli olan maddi ve manevi sebeplerin hepsine başvurduktan sonra Allah’a dayanıp güvenmek ve işin sonrasını Allah’ın takdirine bırakmak” anlamındadır.

  Mutlak kabulliyet ise elbette Allah’ın takdiridir.

   

  • 0
 2. Tevekkül denir.  tevekkül : insanın elinden geleni yapmasına ve sonra ALLAH tan yardım istemesine denir.   Aslına bakarsan bende öğrenciyim öğretmenimin öğrettiklerini söylüyorum.

  • 0
 3. Tevekkül denir.  tevekkül : insanın elinden geleni yapmasına ve sonra ALLAH tan yardım istemesine denir.   Aslına bakarsan bende öğrenciyim öğretmenimin öğrettiklerini söylüyorum. dua ile karıştırılmamalıdır.

   

  • 0