Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Acemi

İyi bir sosyolog olmak için neler yapilabilir

 • 0
İyi bir sosyolog olmak için neler yapilabilir

1 Cevap

 1. Sosyoloji programından mezun olan öğrenciler, kamuda Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi alanlarda çalışabilmektedir. Bunun dışında özel sektörde şirketlerde, hastanelerde iş imkânı bulabilmektedirler.

  Alanın sağlamış olduğu mezun sayısı oldukça fazladır, bu sebeple öğrencilerin, özel sektör alanında daha kolay iş bulabilmeleri için, kişisel gelişimlerine önem vermeleri, diğer öğrencilerden kendilerini ayırabilecek özelliklere sahip olmaları gerekmektedir

  Sosyoloji bölümünü düşünen adayların, sabırlı, iletişimi kuvvetli, psikoloji ve felsefe alanına ilgili öğrencilerden oluşması gerekmektedir. Alan öğrencilerin daha kolay iş bulabilmeleri adına, kişisel gelişimlerini sağlamaları gerekmektedir.

  Türkiye’de sosyolog olmak zordur ayrıca.

  Alıntıdır. Bana ait değildir.

  • 0