Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

İyi geceler ben kız meslek lisesi 2014 mezunuyum sınavsız dikey geçiş hakkım kullanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  • 0
İyi geceler ben kız meslek lisesi 2014 mezunuyum sınavsız dikey geçiş hakkım kullanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

2 Cevap

  1. sınavsız dikey geçiş diye bir hak yok zeynep hanım.   Sizin demek istediğini sanırım sınavsız 2 yıllık önlisans programlarınaydı. Ne yazık ki sınavsız geçiş hakkı artık yok. 2017 yılından itibaren ön lisans programlarına sınavsız geçiş uygulaması kaldırıldı.
    Ancak şöyle olabilir meslek lisesi mezunu olduğunuz için bitirdiğiniz bölümün devamını tercih etmeniz durumunda ek puandan yararlanırsınız. Elbette öncelikle bunun için sınava girmeniz gerekiyor.

    • 0
  2. Sınavsız Geçiş Kimler Yapabilir? TÜBİTAK’ın katıldığı Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında altın, gümüş, bronz madalya alanlar ile Uluslararası ISEF Proje Yarışması ve AB Genç Bilim Adamları Yarışmasına katılarak birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü alan adaylar, isterlerse kendi alanlarındaki yükseköğretim programlarına (burslu ve indirimli programlar hariç) sınavsız olarak kontenjan dışında ÖSYM tarafından yerleştirildiklerinden bu adayların YKS’ye girme zorunluluğu yoktur ancak, bu durumdaki adayların başvuru süresi içinde 2019-YKS başvurularını tamamlamış olmaları zorunludur.

    • 0