Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Lutfen cevap yazarmisiniz sitenin verdigi puanla yetkilinin

  • 1

Lutfen cevap yazarmisiniz sitenin verdigi puanla yetkilinin puan tablosu neden tutmuyor.turkce 1y mat 4 y fen 1y sosyal1y 7.sinif diger cocuk gercek netim ve puanim kac olur kazanirmiyim cevap lutfen

2 Cevap

  1. Gerçek puanı hesaplamamız mümkün değil. Ancak net hesaplaması yapılabilir ki bunu zaten site kaç net yaptığınızı hesaplıyor. Neden gerçek puanı hesaplamak mümkün değil?

    Çünkü her yıl değişen standart sapmalar nedeniyle nete karşılık gelen puanlarda değişmektedir.Yani geçen sene bursluluk sınavında bir matematik sorusunun standart sapma ile birlikte puanı 4,40 iken bu bu sene 4 olabilir veya daha farklı olabilir. Bir kere şu kesin. Yapılan tüm hesaplamalar tahmini üzerinedir. %100 şu puanı alırsın diyemem. Şöyle bir tahminde bulunabilir. Kanımca kazanırsın.

    Birde burada taban puanları belirleyecek olan diğer faktör burs verilecek öğrenci sayısıdır. Geçen yıl 70 bin öğrenciye burs verildi. Bu sen daha az öğrenciye burs verilirse elbette taban puanlarda yükselecektir. Daha çok öğrenciye burs verilirse tabi ki taban puan da azalacaktır.

    • 0