Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Merhaba benim edebiyattan 6 yanlışım matematikten 4 yanlış 8

  • 0

Merhaba benim edebiyattan 6 yanlışım matematikten 4 yanlış 8 boşum fenden 7yanlış 4 boşum sosyalden de 2 yanlış 1 boşum var 9.sınıfım puanımı başka sitede 400 burda 382 olarak gözüküyor ve siteden siteye geçen seneki taban puan da değişiyor bunda 439ken diğer sitelerde 396 hangisi doğru

1 Cevap

  1. Şöyle diyeyim. Taban puanlar geçen sene MEB’den alınan puanlardır. Orada bir yanlışlık yok. Puan hesaplamaya gelince standart sapma ile bursluluk sınavı puanı hesaplaması yapıldığı için sadece tahini bir puan ortaya çıkıyor. Örneğin bir site standart sapmada matematiğe daha fazla puan verirken diğer bir site standart sapmada türkçe dersine daha fazla puan vermiş olabilir. Nihayetinde tüm siteler için şöyle diyebiliriz.

    Kesinlikle %100 kesin doğru bir sonuç yoktur. Standart sapma ile birlikte MEB’den gelen sonuç ile çok farklı bir sonuçlada karşılayabilirsiniz.

    • 0