Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Acemi

Merhaba hocam, tercih hakkımız kaç tanedir? Belli kısıtlamalar var mıdır? Ayrıca ek tercih hakkımız da söz konusu mudur? Şimdiden teşekkürler.

 • 0
Merhaba hocam, tercih hakkımız kaç tanedir? Belli kısıtlamalar var mıdır? Ayrıca ek tercih hakkımız da söz konusu mudur? Şimdiden teşekkürler.

1 Cevap

 1. Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, merkezi sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilecektir.

  Kaç grupta tercih yapılacaktır?

  Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere öğrenciler 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezi Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.

  Yerleştirme önceliği tercih  grupları arasında nasıl yapılacaktır?

  Öğrenciler, yerleştirme işlemleri sonucunda Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Okul tercihlerinden birine yerleşmiş ise Yerel Yerleştirme tercih leri dikkate alınmayacaktır. Ayrıca Yerel Yerleştirme tercih leriyle bir okula yerleşmiş ise, Pansiyonlu Okul tercih leri dikkate alınmayacaktır.

  Ayrıntılar için:

  LGS tercihlerinde sık sorulan 32 soru ve cevapları

  2019 LGS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak?

   

   

  • 0