Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Sorumluluk sınavına kalmak için iki döneme mi bakıyorlar yok

 • 1

Sorumluluk sınavına kalmak için iki döneme mi bakıyorlar yoksa sadece 2.döneme mi
Benim 1.dönem edebiyatım 43 bu dönem 50 kalır mıyım sorumluluğa?

2 Cevap

 1. Bir dersin başarısı yıl sonu ortalama ile belli olur. (50+43)/2=46,5 yani derste başarısız oluyorsun. Dolayısıyla ile sorumluluğa kalırsın

  • 0
 2. Bir derste başarılı olup olunmadığı her iki dönemin puan ortalaması ile açıklanır.  Yönetmelik maddesini aynen yazıyorum.

  Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma

  MADDE 56– (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

  1- İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,
  2- İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir.

  Sonuç: dersin yıl sonu ortalamasına bakarlar. Veya birinci dönem notu ne olursa olsun ikinci dönem en az 70 olursa o dersten başarılı sayılıyorsun.

  • 0