Üye Ol

Oturum aç

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Sorry, you do not have a permission to add a post.

Bir sorun mu var?

Sorunu Sor Cevabını Al!
Bilgi sahibi olan insanları, ihtiyacı olan insanlara bağlamak, insanları farklı bakış açılarıyla bir araya getirmek, böylece birbirlerini daha iyi anlamaları ve herkesi bilgilerini paylaşmalarına yetki vermek istiyoruz.

Acemi

Yerleştirme puanım 255 ben adalet meslek lisesi mezunuyum adalet meslek yüksek üniversitesi seçersem ekstradan puan alıyor muyum alırsam nasıl hesaplanıyo

 • 0
Yerleştirme puanım 255 ben adalet meslek lisesi mezunuyum adalet meslek yüksek üniversitesi seçersem ekstradan puan alıyor muyum alırsam nasıl hesaplanıyo

1 Cevap

 1. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının aşağıda belirtilen alan/dallarından mezun olanlar, karşılarında gösterilen yükseköğretim ön lisans programlarına yerleştirilirken, yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilecek; ayrıca, yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar katılacaktır.

  Adalet alanı mezunu iseniz TYT ile öğrenci alan aşağıdaki bölümleri tercih ettiğinizde diploma puanınız 0.18 ile çarpılır.

  Tüm Alanlar

  1. Adalet TYT
  2. Nüfus ve Vatandaşlık TYT
  3. Özel Güvenlik ve Koruma TYT
  4. Sosyal Güvenlik TYT

  İNFAZ VE KORUMA Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri

  Zabıt Katipliği Alanı:

  1. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı TYT
  2. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği TYT
  3. İşletme Yönetimi TYT

  Puan hesaplama için tıklayınız

  • 0